Kinnisvara flippides võidab see, kel on kogemus ja raha

Photo by rawpixel.com – www.freepik.com

Kinnisvarale on võimalik flippimise teel ise väärtust juurde luua. Selleks ostetakse odavalt kehvas seisus remontimata korter, tehakse korda ja müüakse siis suure raha eest maha või antakse üürile.

Kõigile meeldib ilusas ja puhtas kodus elada, aga kõik inimesed ei taha tegeleda põhjaliku remondi või ümberehituse, maastikutööde, kaevetööde, sanitaartöödega. Paljud inimesed ei suuda ajahambast puretud maja nähes selle tegelikku väärtustki näha. Või näevad, aga on hirmutatud eesseisvast tööst ja vaevast. «Investor või flippija vabastabki ostja sellest vaevast, ja tema tasuks on kulude ja turuväärtuse hinnavahe,» rääkis LVM Kinnisvara juhatuse liige

Flippimine, nagu iga teine ärisamm, turgutab majandust ja ergutab kinnisvaraturgu. Asjatundjate sõnul on see täna oluliselt professionaalsem valdkond kui mõned aastad tagasi. Energia ja ressursid on suunatud mitmele objektile korraga ning mitmekümne aasta tagust olukorda, kus noobel vanalinna korter vahetati veidi kasinama Lasnamäe korteri vastu, jääb asjatundjate sõnul aega, kus kortereid ei võinud osta ega müüa ning neid tuli vahetada.

Kinnisvara «flippimine»​ kasumi teenimise eesmärgil tähendab, et:

Riskirohke äri

Flippimine toob eeskätt tulu inimesele, kel on ehitusalane pädevus ja suur omafinantseering. Selge eelis on Ingmar Saksingu sõnul valdkonnas kogenud inimestel, kel on kindlad partnerid, suurem kinnisvaraportfell ja meisterlik silm kinnisvaraobjektide valimisel.

«Ka nemad peavad aeg-ajalt mõne objekti kahjumiga müüma, aga see lahustub suuremas portfellis ära ja ei pane neid raskesse olukorda,» sõnas Saksing.

Pensionisäästudest ta korteri kaupa flippimist soovitada ei julge, kuna see võib sisaldada riske, mida inimene ise mõjutada ei suuda. «Mikro-ehitusfirmadega või naaberküla kalevipoegadega seotud riske ja jaburaid juhtumeid teab vist juba iga eestlane. Seinast leitud vammi pärast võid ju kohut käia, aga aeg jookseb ja raha kulub,» lisas ta.

Allikas: Kodustiil


Varajane tudengikorterite palavik vähendab kaugemate õppurite valikuid

Tänavu eriti varakult alanud aktiivsus tudengikorterite turul jätab raskesse seisu kaugemalt pärit tudengid, kes ei saa igapäevaselt korterijahis osaleda.

(veel …)


KUULA: Ingmar Saksing LVM-ist rääkis sisseastumisnädalast tudengikorteritesse

Vaata suure sissseastumisnädala pakkumisi siit.


ФОТО. Как выглядит старинный отреставрированный рыбацкий хутор на Саааремаа

В селе Кунгла на Сааремаа выставлен на продажу действительно замечательный фермерский комплекс. Хутор был построен еще в 1926 году, но его состояние никак нельзя назвать “заброшенным” – постройки полностью отреставрированы. Причем хозяева не только добавили в дом все современные удобства, но и позаботились о сохранности старинных уникальных деталей, пишет портал Moodnekodu. (veel …)


Tudengikorterite palavik algas tänavu varem

Suve lõpus tudengikorterit otsima hakates võib tänavu hiljaks jääda, kuna ülikoolilinnades algas hoogne tudengikodude otsimine tavalisest kuu aega varem.

(veel …)


Kinnisvarafirma: pimedaid aknaid näeme esimesena vanemates majades

Üürnike lahkumine ärihoonetest, mille omanikud pandeemiakriisi ajal neile selja keerasid, on alanud ja kestab veel aasta-poolteist, prognoosib kinnisvarafirma LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing. (veel …)


Elu nagu mõisas: müügil on tõeliselt romantiline korter Kalamajas

Kalamaja kodudel juba romantikast puudust ei tule. Kui sindki lummab möödunud sajandite hõng, siis on see suursugune korter just sulle. (veel …)


Ostjate loodetud kinnisvara odavmüük jäi ära

Juuni lõpuks naasis kinnisvaraturg normaalsusse ning ostjate loodetud odavmüük jäi sedapuhku olemata, näitab LVM kinnisvaraturu analüüs. (veel …)


Покупатели квартир не дождались дешевых распродаж

Анализ рынка, сделанный бюро недвижимости LVM Kinnisvara, показывает, что к концу июня рынок недвижимости нормализовался, и ожидаемых покупателями дешевых распродаж не произошло. (veel …)


PILDID – 7 mõnusat mikrosuvilat, mis otsivad uut omanikku

Käes on puhkusteaeg ning inimeste huvi suvekodude vastu on tublisti kasvanud. Siin on seitse ägedat mikrosuvilat üle Eesti, mis on hetkel müügis.

(veel …)


Плохие новости: в Пярну закончились летние квартиры

Из-за рано наступившей жаркой погоды и ограничений на дальние поездки летние квартиры в Пярну в основном уже сданы внаем, так что сейчас найти подходящую городскую дачу в курортной столице Эстонии сложно, пишет Kodustiil. (veel …)


Reisipiirangute mõju: Pärnu suvituskorterid suuresti võetud

Varase suve ja reisipiirangute tõttu on Pärnu suvekorterid juba suuresti välja üüritud ning suvituskodu leidmine raske, näitab LVM Kinnisvara kogemus.

(veel …)


Mereäärne unelm: populaarses Eesti suvituspiirkonnas müüakse tunnustatud arhitektide meistriteost

Pärnus ootab omanikke üks Eesti arhitektuuri musternäidiseid. (veel …)


Fotod: Pärnumaal on müüa väga hea hinnaga remonditud suvekodu

Pärnumaal Lääneranna vallas Karuse külas on müüa väga hea väike suvekodu, mille renoveerimine lõppes alles 2018. aastal. (veel …)


PILDID – Tõeline idüll: Saaremaal on müüa pika ajalooga imekaunis talukoht

Ilusas ja vaikses Räägi külas on müüa imeline renoveeritud talukoht. (veel …)


LVM Kinnisvara: rajame Lõuna-Harjumaa tõmbekeskusse uue elamupiirkonna

LVM Kinnisvara rajab Arukülla, mis on kujunemas uueks Tallinna-lähedaseks tõmbekeskuseks, veerandsaja krundi ja üldalaga uue elamupiirkonna. (veel …)


Ekspert: Hispaania asemel puhatakse Eestis

Koroonaviirusest tin­gitud muutused on juba mõju avaldanud kinnisvaraturulegi: tehinguid on võrreldes eelmise aastaga tehtud vähem ja lühiajalise üürimise asemel soovitakse kortereid anda pikaajalisele rendile. Ometi pole suurt hinnalangust veel toimunud. (veel …)


LVM Kinnisvara: suur tutvumisnädal toob kinnisvaraturule uue hinnaprogrammi

Korraldame 25.-31. maini Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Kuressaares tutvumisnädala, mille raames esitleme esmakordselt seitsme päeva jooksul üle saja uue korteri, ridaelamu, maamaja ja eramu. Esmaesitluste kõrval on uksed avatud tutvumisnädalal ka kokku enam kui kolmesajal soodsamad hinnad saanud kinnisvaraobjektil ja 32 uusarendusel. (veel …)


Как кризис повлияет на рынок недвижимости? Прогнозы бюро и застройщиков

Kinnisvaraturu kohal on pilved, kuid alles lähikuud näitavad, kui tumedad.

Foto: Andres Putting

Экономический кризис обычно отражается на рынке недвижимости не сразу, но не на этот раз. Издание Ärileht спросило у представителей крупных бюро недвижимости и застройщиков, каким они видят судьбу рынка. (veel …)


TÕELINE MAIUSPALA – Pärnumaal on müüa eriti romantiline pesapaik

Pärnus pakutakse imekauni interjööriga elamut müügiks. (veel …)


PILDID Klass omaette: Saku vallas müüakse peensusteni lihvitud elumaja

Tallinna külje all Saku vallas on müüa kvaliteetsetest materjalidest ehitatud stiilne elumaja. (veel …)


Kriis võib kinnisvaraturule tuua olulisi muutusi

Kinnisvaraturu kohal on pilved, kuid alles lähikuud näitavad, kui tumedad.

Foto: Andres Putting

Majanduskriisid jõuavad kinnisvaraturule tavaliselt viitajaga, aga mitte seekord. Ärilehe turuosaliste küsitluses osalejate hinnangud erinevad nagu öö ja päev. Kinnisvaraturule annaks positiivse tõuke vaktsiini leidmine ja uuest lainest rääkimise kadumine. (veel …)


PILDID – Kalamajas ootab noorperet kaunis kodu, mis ühendab imeliselt uue ja vana

Kalamaja miljööväärtuslikus piirkonnas on müüa kaunis kolmetoaline korter. (veel …)


Aprill tõi kinnisvaratehingute koleda kukkumise

Aprilli statistika annab esimese kinnituse kinnisvaraturu järsust muutusest: kortereid osteti pea poole vähem kui mullu samal ajal. (veel …)


PILDID – Pärnumaa metsade keskel ootab muinasjutuline maakodu uut pererahvast

Pärnumaal ootab muinasjutuline talukoht uut pererahvast. (veel …)


Kriis ja kevad tõstavad maamaju huviorbiiti

Koroonakriis võib tuua kaasa maamajade võidukäigu kinnisvaraturul, muidugi kui ostjal raha on, sest panga jaoks pole sageli kehvas seisus maamaja ahvatlev tagatis, kuna sellest ei saa vajadusel kiiresti lahti. (veel …)


Seitsmesed – Koroonaviiruse levik on mõjutanud ka kinnisvaraturgu

Viirusepuhang on purenud ka kinnisvaraturgu ja võrreldes möödunud aasta sama ajaga on tehingute arv märkimisväärselt langenud. Ekspertide sõnul on inimesed oma säästude kasutamisel ettevaatlikumad ja ei kipu kodu ostmisega kiirustama. Selline seisak turul võib aga viia kinnisvarahinnad hoopiski alla. (veel …)


Pangaliit: tegelik maksepuhkuste vajadus selgub alles suvel

Eriolukord on kaasa toonud esimesi raskusi eluasemelaenude maksmisel. Kuigi laenupuhkust on pangad praegu andnud vaid neljale protsendile eluasemelaenudest, võib pankade hinnangul majandusraskustesse sattunud inimeste hulk suureneda, sest praegu on kriisi lõppu raske ette näha. (veel …)


Koduomanike raske aeg saabub sügisel

Kinnisvaraturul saabub tõeliselt keeruline aeg sügistalvel, mil hakkavad lõppema inimeste maksepuhkused, prognoosib LVM Kinnisvara.

(veel …)


Fotod: Pärnus on müügile tulnud väga võimas teenimisvõimalusega maja

Mis oleks veel ägedam kui oma suvituskoht Pärnus? Nimelt oma suvituskoht Pärnus koos võimalusega see raha teenima panna. Just sellist võimalust üks hiljuti sealkandis turule tulnud maja pakubki. (veel …)


Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×