Ühele päästerõngas, teisele risk: mida kujutab endast eraisikult järelmaksuga kinnisvara ostmine?

Keerulised ajad on toonud kaasa olukorra, kus üsna sageli tehakse kinnisvara müüjatele ettepanekuid järelmaksulepingu sõlmimiseks. Kas ja kellele selline taktika üldse päästerõngast pakub? (veel …)


Kinnisvaraturg õitseb viiruse kiuste

LVM Kinnisvara juhatuse liikme Ingmar Saksingu sõnutsi osutus mullu aktiivseks elamuturg. FOTO: Urmas Luik

Mullu va­litsenud keerulisest majanduslikust olukorrast ja töötuse kasvust hoolimata oli ­kinnisvaras tegus, tehingurohke aasta. Prognooside järgi ei tohiks see äri vaibuda tänavugi. (veel …)


MÜÜA KORTER KOOS ELANIKUGA?! Vanaproua tegi kinnisvaratriki: kodu on alles ja pirakas summa pangas

Foto: Leo Lätti 

Pärnu kesklinna kolmetoalises korteris elab üle 90aastane proua. „Tark ja erudeeritud inimene,“ iseloomustab teda LVM kinnisvara maakler Sirje Savvest. Proua abikaasa elab hooldekodus. Pikalt meest kodus hooldanud naine tundis, et tahab nüüd endale elada. Seda aitas tal saavutada omamoodi kinnisvaratehing. (veel …)


Ekspert: seadusemuudatus toob üüriturule vaid vaidlusi juurde

Ingmar Saksing

Kuigi üürilepingute uus kord on kui kosmeetiline peitepulk lahtise luumurru peal, toob ta üüriturule ka ühe käegakatsutava tulemuse: üürivaidlused saavad arvukamaks ja pikemaks. (veel …)


LVM Kinnisvara: Eesti kalleimad ja odavaimad korterid suuremates linnades aastal 2020

Koostasime eelmisel aastal Eesti suuremates linnades müüdud kalleimatest ja odavaimatest korteritest pingerea. Eesti kalleim korter maksis 1 198 000 eurot ja see asus Tallinnas. Korter oli ligi kaks korda kallim Tartu kalleimast korterist, mis maksis eelmisel aastal juba rekordiliselt 672 000 eurot. Kalliduselt kolmas linn oli Haapsalu. (veel …)


LVMi juht: tõusulaine taandumine näitab, kes läks alasti ujuma

„Aasta pärast sarnaneb olukord kindlasti rohkem sellega, mis oli vahetult enne kriisi algust. Aastaid kestvat rasket perioodi tõenäoliselt ei tule,“ kirjutab ettevõtte juhatuse liige ja üks omanikke Andres Sutt majandusaasta aruandes. (veel …)


LVM Kinnisvara: Vesiroosi 1 on välja müüdud


LVM Kinnisvara lõpetas Pärnus Vesiroosi 1 korterite müügi. Korterite müügiga alustati aktiivselt suvel ning tänaseks on kõik korterid müüdud. (veel …)


Pärnus ostetakse vast valminud kortereid rohkem kui varem

Isegi kõrge hinnaga kesklinnas asuvad jõeäärsed korterid müüakse üsna ruttu maha.

Pärnus on viimasel ajal kerkinud nähtavalt suur hulk kortermajade uusarendusi ja neid ehitatakse pidevalt juurde. Kevadel saabunud koroonaviirus pani siinsele korteriturule põntsu, kuid müük langes vaid ajutiselt. Praeguseks ollakse tagasi aasta alguse tasemel.
(veel …)


LVM laiendab müügihitiks kujunenud eramupiirkonda Kuressaare piiril

LVM Kinnisvara alustas Kuressaares üle ootuste menukaks osutunud Lahevere eramupiirkonda veel 22 eramukrundi rajamisega.

(veel …)


VAATA OMAL VASTUTUSEL – See Tallinna korter paneb pea ringi käima nii, et peab kohe kahe käega kuskilt kinni hoidma

Tallinna kesklinnas müüakse korterit, mille sarnast teist naljalt ei leia. Üliägedas korteris ei ole millegagi tagasi hoitud. Värvikirev korter võib küll algul silme eest kirjuks võtta, kuid tuleb tunnistada, et tegemist on justkui omaette kunstiteosega. (veel …)


NUNNUKAS! Paikusel ootab ostjat imeline pesapaik

Paikusel ootab üks väga eriline kodu uut pererahvast, kellega kodusoojust jagada. (veel …)


Kristel ja Andrus kolisid ajalehega võidetud koju

FOTO: Maanus Masing / Saarte Hääl

Tõde on see, et nende kodu lugu sai alguse just nimelt ajalehest. Pealkirja mõistmiseks tuleb meenutada 2016. aasta jaanikuud. Saarlaste päevaleht Saarte Hääl oli oma kümne tegutsemisaasta puhul lõpetamas järjekordset lehetellimiskampaaniat ja auhinnaks oli ei rohkem ega vähem kui tükike Saaremaad – koostöös LVM Kinnisvaraga väljavalitud krunt tollases Pihtla vallas Mustla külas. Juhuse, loosiõnne või saatuse tahtel võitis selle Kristel Hallik. (veel …)


Pangad finantseerivad taas keerulisemaid koduoste

Kinnisvaraturg on pärast kevadist ehmatust taas hoogsalt käima läinud ning pangad finantseerivad kodulaenuga ka keerulisemaid objekte, näitab LVM Kinnisvara praktika.

(veel …)


Laenupakkujad võistlevad taas koduostjate nimel

Sügiseks kardetud laenukraanide kinnikeeramine jäi olemata ning pangad võistlevad taas aktiivselt kodulaenuklientide nimel.

(veel …)


Pilt väga hästi selgeks: kas rahaliselt on mõistlikum kodu osta või üürida?

Foto: Shutterstock

Päris sageli tekitab vaidlusi küsimus, kas majanduslikult on mõistlikum endale kodu osta või elada üüripinnal. Uurisime järele, kuidas asi siis tegelikult on. (veel …)


Majutus-toitlustuspindadel algas suurem omanikevahetus

Raske aasta majutus- ja toitlustusäris tõi sügisel äripindade turul kaasa tavalisest rohkem omanikevahetusi, näitab LVM Kinnisvara kogemus.

(veel …)


Mis langus? Kinnisvaraarendajad otsivad juba uusi projekte

Vastupidiselt kevadistele prognoosidele hakkasid kinnisvaraarendajad aasta teises pooles aktiivselt uusi arendusprojekte käivitama.

(veel …)


Kas kaugtöö raputab büroopindade turgu?

LVM kinnisvarabüroos vaadati kohe eriolukorra alguses uuesti läbi ligikaudu pool senistest kokkulepetest. Eelkõige vajasid lahendust turismindusega seotud ettevõtted, mõni hotell, mis üürib omale pinda, ja toitlustajad.

(veel …)


Suurel kööginädalal testivad tippkokad uuselamute kööke

Eesti esimesel Suurel kööginädalal panevad tippkokad proovile uute korterite koduköögid.

(veel …)


Pildid: 5 mikrokorterit Tallinnas vähem kui
50 000 €-ga

Mikrokorterid on muutunud populaarseks nii investorite, tudengite ja väiksemat elamist otsivate inimeste seas. Tutvu 5 erineva mikorokorteriga allpool.

E. Vilde tee 90 mikrokorter Mustamäel

 

(veel …)


LVM Kinnisvara: avasime Tartus esimese pop-up kontori


Avasime Tartus teise esinduse? Veel mitte! Lihtsalt seoses meie büroos toimuvate ehitustöödega kolisime mõneks nädalaks paar maja edasi, aadressile Kitsas 5. (veel …)


Linnakärast tüdinud? Nahkjala külas ootab maalähedaselt armas pesapaik uut omanikku

Lääne-Harju maakonnas, eemal suuremast linnakärast, pakutakse üht suure hoolega lihvitud pärli müügiks.

(veel …)


Kinnisvara flippides võidab see, kel on kogemus ja raha

Photo by rawpixel.com – www.freepik.com

Kinnisvarale on võimalik flippimise teel ise väärtust juurde luua. Selleks ostetakse odavalt kehvas seisus remontimata korter, tehakse korda ja müüakse siis suure raha eest maha või antakse üürile.

(veel …)


Varajane tudengikorterite palavik vähendab kaugemate õppurite valikuid

Tänavu eriti varakult alanud aktiivsus tudengikorterite turul jätab raskesse seisu kaugemalt pärit tudengid, kes ei saa igapäevaselt korterijahis osaleda.

(veel …)


KUULA: Ingmar Saksing LVM-ist rääkis sisseastumisnädalast tudengikorteritesse

Vaata suure sissseastumisnädala pakkumisi siit.


ФОТО. Как выглядит старинный отреставрированный рыбацкий хутор на Саааремаа

В селе Кунгла на Сааремаа выставлен на продажу действительно замечательный фермерский комплекс. Хутор был построен еще в 1926 году, но его состояние никак нельзя назвать “заброшенным” – постройки полностью отреставрированы. Причем хозяева не только добавили в дом все современные удобства, но и позаботились о сохранности старинных уникальных деталей, пишет портал Moodnekodu. (veel …)


Tudengikorterite palavik algas tänavu varem

Suve lõpus tudengikorterit otsima hakates võib tänavu hiljaks jääda, kuna ülikoolilinnades algas hoogne tudengikodude otsimine tavalisest kuu aega varem.

(veel …)


Kinnisvarafirma: pimedaid aknaid näeme esimesena vanemates majades

Üürnike lahkumine ärihoonetest, mille omanikud pandeemiakriisi ajal neile selja keerasid, on alanud ja kestab veel aasta-poolteist, prognoosib kinnisvarafirma LVM Kinnisvara juht Ingmar Saksing. (veel …)


Elu nagu mõisas: müügil on tõeliselt romantiline korter Kalamajas

Kalamaja kodudel juba romantikast puudust ei tule. Kui sindki lummab möödunud sajandite hõng, siis on see suursugune korter just sulle. (veel …)


Ostjate loodetud kinnisvara odavmüük jäi ära

Juuni lõpuks naasis kinnisvaraturg normaalsusse ning ostjate loodetud odavmüük jäi sedapuhku olemata, näitab LVM kinnisvaraturu analüüs. (veel …)


Rubriigid

Arhiiv

Teie kiri on saadetud

×
×