Maja, Soone

87 000 €

Objekti ID: 135021
Tehing: Müük, Maja
Maakond: Rapla maakond
Linn/vald: Kehtna vald Kumma küla
Tubade arv: 8
Kütte tüüp: ahiküte
Valmidus: valmis
Omandivorm: kinnistu
Üldpind: 210.00 m²
Krundi pind: 19 046 m²
Katastritunnus: 29201:001:0198
Müügihind: 87 000 €
Hind m² kohta: 414.29 €

Eesti ühes vanimas külas, juba aastal 1241 mainimist leidnud Kummas, müüa ajalooline talukompleks.

Pea 20 000 ruutmeetril on kahekorruseline ühepereelamu, suvemaja keldriga, hobusetall, laut, koplid ja karjaaiad, metsatukk. 19. sajandil püsitatud palkmajas on kaheksa tuba, neist viis esimesel korrusel ja kolm teisel korrusel. Esimesel korruse on lisaks suur köök, tualettruum-duširuum, puukerisega saun, sahver, esik, töötuba. Teise korruse otsmisest magamistoast pääseb suurele terrassile, kust avaneb maaliline vaade karjaaedadele ja koplitele. Elamule on äsja paigaldatud uus profiilplekist katus. Elamut kütmiseks kasutatavad ahjud ning soemüüri ja lesoga pliit on uueväärsed. Kipsplaadi alt leiab ehedad palkseinad, mis annab osavate käte ja visiooniga uuele omanikule võimaluse taastada sajanditagune ajastruu interjöör.

Krundil olevale lammutatud abihoone vundamendile on projekti kohaselt võimalik ehitada kahekorruseline õlitatud palgipinnaga ja profiilplektist viilkatusega saunamaja, mille esimesele korrusele on ette nähtud saunaruumid ja puhkeruum koos kööginurgaga ning katusekorrusele abiruum, mida vajadusel saab kasutada magamiseks.

Kinnistul paikneb salvkaev, kust elamusse on toodud vesi trassiga (hüdrofooriga pump). Kanalistasioon on lokaalne: kinnistul on kaks reoveemahutit, mida tühjendatakse perioodiliselt. Krundil on elektriliitumine. Internetiühendus valguskaabliga.

Vaid viieminutilise autosõidu kaugusel Raplast asuvas Kumma külas on tegus külakogukond, kes küla kokkutulekutega ja aktiivse seltsitegevusega hoiab ühelt poolt alal küla ajaloolist mälu ja teisalt on viinud küla kahe jalaga 21. sajandisse. Hästikorraldatud infrastruktuur tagab nii suurtele kui väikestele mugava ja kiire ühenduse maakonnakeskuse Raplaga.

Helista ja tule tutvu oma uue koduga!


Lisaandmed

kelder, boiler, elekter, tööstuslik vool, internet, profiilkatus, saun, dušš, vesi, naabrivalve, lokaalne vesi, sügav kaev, kaev, kõrvalhoone, ühistransport, lähedal mets

Otsid oma
kinnisvarale ostjat?

Võta ühendust, müüme ära!

SAADA
Diana Allik

Maakler

Diana Allik

diana.allik@lvm.ee

56795900

Swedbank

Viimati vaadatud

Teie kiri on saadetud

×