Malmö Maja – Malmö 23, Pärnu

malmo-maja-slaider

Pärnu vanalinna silmapaistvaim maja!

Malmö tänavale kerkinud 43 korteriga majast on saanud piirkonna kõrgeim ja kõige kauneimaid vanalinnavaateid pakkuv moodne äri- ja korterelamu. Malmö Maja täiuslikud proportsioonid, efektne fassaadilahendus ning läbipaistvad rõdud teevad temast Pärnu vanalinna silmapaistvaima uusehitise! Malmö Maja asukoht jääb keskaegse linna piirile, tänase Rüütli-Hommiku-Malmö-Ringi tänavatega piirneva kvartali loodenurka.

Ajalugu

Kõnealune kvartal kujunes välja 19. sajandi keskpaigas, kui asuti likvideerima Rootsi-aegseid muldkindlustusi. 1936. aastal müüdi krunt koos puuelamuga “Pärnu Kirjastuse Ühisusele” ja 1937. aastal valmis Hommiku tänava äärde kirjastuse uus tootmishoone, aadressiga Hommiku 4.
1980. aastal lammutati Malmö tänava äärne puithoone aadressiga Malmö 23 ja trükikojale tehti kolmekorruseline juurdeehitus.
2006. aastal pani trükikoda uksed kinni ning aasta hiljem hoone lammutati.

Uus maja

Uue viiekordse Malmö maja põhiplaan on L-kujuline ja see asub endise hoonestuse kohal. Tänavanurgal on esimese korruse ulatuses tagasiaste, mis tekitab varjualuse pääsu äridesse. Tänavanurga ülemistel korrustel on eenduv klaasfassaadiga maht. Hoone liigendusele aitab kaasa erinevat tooni heledate krohvipindade ja punase savitellisega viimistluspindade kasutamine. Kõiki korruseid ühendav lift võimaldab parkimiskorrustelt jõuda korteritesse, avarad rõdud ja katuseterrassid võimaldavad rajada katuseaiad otse linna südamesse.


Malmö-Maja Panoraam


Tutvu meie teiste arendustega

Kõik
Tallinn
Tartu
Pärnu
Kuressaare

Teie kiri on saadetud

×
×